• Olga Dębowska

Zabiegi pielęgnacyjne na lato - jakie warto wykonać przed wakacjami?


Udało Ci się zarezerwować dwutygodniowy pobyt w Hiszpanii? Może wybierasz się na tydzień do Grecji? Nawet jeżeli wakacje spędzasz na RODOS lub remontując mieszkanie, może uda Ci się znaleźć trochę czasu dla siebie? Urlop to doskonała motywacja do zadbania o siebie. Jakie zabiegi pielęgnacyjne i upiększające warto zrobić przed sezonem letnim, a jakie tuż przed urlopem? Jakich terapii unikać, a na jakie się zdecydować?


Przygotowaliśmy krótki poradnik.Zabiegi pielęgnacyjne twarzy – przygotuj skórę na lato!

Wysokie temperatury, duże nasłonecznienie i długotrwała ekspozycja na słońce mogą przyczynić się do przesuszenia skóry. Mimo, że uwielbiamy lato i okres upałów, zieleni dookoła oraz piaszczyste plaże, wakacje to miesiące, wystawiające naszą skórę na wielką próbę. Dlatego dobrze jest o nią odpowiednio zadbać na kilka, kilkanaście tygodni przed planowanym wypoczynkiem w tropikach oraz bezpośrednio po powrocie z wakacji. Przede wszystkim postaw na oczyszczanie, odżywianie i nawilżanie, czyli zabiegi, które pomogą utrzymać skórę w doskonałym stanie. Oczywiście, drogerie zachęcają do zakupów i dobór produktów pielęgnacyjnych na własną rękę, jednak warto wdrożyć indywidualnie dobraną przez kosmetologa, na ten okres pielęgnację oraz dodatkowe zabiegi na lato w gabinecie kosmetycznym.

Jakie zabiegi na twarz latem?

Polecamy oczyszczanie wodorowe, które polega na dogłębnym oczyszczeniu skóry, jej odświeżeniu i regeneracji. Pozwoli to przygotować skórę pod pozostałe zabiegi, np. detoksykujące lub terapeutyczne z wykorzystaniem maseczek dedykowanych pod rodzaj Twojej skóry. Aktywny wodór powoduje skuteczne oczyszczenie i dotlenienie skóry. Zabieg wykonuje się w celu przeciwdziałania starzeniu skóry poprzez neutralizację wolnych rodników, ujędrnienie, a przez to i odmłodzenie skóry. Za jego pomocą można zmniejszyć lub wyeliminować problemy skórne (tj. trądzik, zaskórniki i zwiększoną produkcję sebum). Tak przygotowana skóra lepiej przyjmie inne zabiegi, ale też kosmetyki, które wykorzystujesz przy codziennej pielęgnacji.

„Peelingi robi się tylko w sezonie zimowym” – też słyszałaś ten mit? Oczywiście, silne peelingi kwasowe nie są polecane w samym szczycie sezonu letniego, ale nie ma powodu, dla którego należy rezygnować z tej formy oczyszczania.

Kiedy wrócisz z wakacji, warto dokładnie pozbyć się zrogowaciałego naskórka, zaskórników oraz drobnych przebarwień. Skuteczną metodą są również zabiegi pielęgnacyjne i upiększające, np. peeling kawitacyjny, który umożliwia pozbycie się martwych komórek naskórka oraz zapewnia oczyszczenie skóry. Zabieg kawitacyjny, stymulując naturalny proces złuszczania, powoduje wygładzenie i odświeżenie cery, pozostawiając ją nawilżoną i pełną blasku. Skóra jest rozjaśniona, a nadmiar sebum usunięty. Rekomendujemy zabieg również u osób z wrażliwą, delikatną skórą naczynkową, ze skłonnością do podrażnień. Zabieg może być świetnym przygotowaniem pod zastosowanie masek i peelingów chemicznych.


Wiele gabinetów posiada ofertę zabiegów specjalistycznych na lato i nie tylko, skierowanych pod specyficzne potrzeby skóry lub prowadzi kuracje skierowane na pozbycie się problemów. W naszym gabinecie mamy terapie dobrane indywidualnie, np. AntiAge czy terapia cery trądzikowej. Obie możesz zacząć przed wakacjami, aby przygotować skórę na dużą dawkę słońca, wzmocnić ją i dobrze nawilżyć.


Mam nadzieję, że wiesz już, jaki zabieg wybrać przed wakacjami? Wakacje zarezerwowane na drugą połowę sierpnia? Zdążysz zrobić kilka serii zabiegów kosmetycznych na lato. Listę dostępnych zabiegów w gabinecie Beauty Bar Olga Dębowska jest dostępna na www.beautybardebowska.pl oraz w serwisie Booksy.


Widziałaś/eś samochód z rejestracją D0 BBARU?

Zrób mu zdjęcie i odbierz 10% zniżki na pierwszy zabieg na twarz w naszym gabinecie.